Assassins Creed Odyssey için geri sayım başladı

Assassins Creed Odyssey için geri sayım başladı

Ubisoft tarafından geliştirilen Assassins Creed Odyssey, Ekim ayının ilk haftasında raflardaki yerini almış olacak. Serinin şimdiye kadar gördüğü en büyük haritaya sahip olan AC Odyssey oynanış dinamikleri ve temel yapısıyla da oyun severlere farklı bir deneyim sunacak.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl çıkan Assassins Creed Origins, Antik Mısır’da geçiyordu ve suikastçı tarikatının nasıl doğduğunu gösteriyordu. Bu sene çıkacak olan AC Odyssey de aynı Origins gibi suikastçı tarikatının köklerine odaklanacak.

Antik Yunanistan’da geçecek olan yapımda Yunanistan ve Sparta arasındaki amansız savaşlara da tanıklık edeceğiz.

Seçimimize göre kadın ya da erkek karakterler oynayabileceğimiz oyunda RPG dinamikleri de yer alacak. Yani oyun esnasında ikili diyaloglarda vereceğimiz kararlar, ilerleyişe ve dolayısıyla da oyunun sonuna etki edecek.

Pek çok açıdan seriye önemli yenilikler getirmesi beklenen Assassins Creed Odyssey, PC, PS4 ve Xbox One için eş zamanlı olarak 5 Ekim’de raflardaki yerini almış olacak.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Ubisoft kısa süre önce yaptığı açıklamada 2019 yılında yeni bir Assassins Creed oyununun gelmeyeceğini doğrulamıştı. Yani AC Odyssey sonrasında seriye ufak bir ara verilmesi söz konusu. (cnn)

KAYNAK : AKŞAM GAZETESİ

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder