Geleceğin insansız akıllı karıştırma sistemi OPKAR

Geleceğin insansız akıllı karıştırma sistemi OPKAR

Sistem son teknoloji ürünü yüksek hızlı Direkt Sayısal Sentezör (Direct Digital Synthesis) ve RF teknolojisi kullanılarak, yüksek esneklik ve fonksiyonellik sağlayacak şekilde entegre edildi.

OPKAR Saha Birimleri tek başına, uzaktan kontrollü veya grup halinde koordine edilerek Elektronik Harp tehdit sahasında kullanılabilmekte.

OPKAR Sistemi haberleşme karıştırma yeteneğine ek olarak ses karıştırma ve aldatma modları gibi fonksiyonlarıda beraberinde sunmaktadır. OPKAR Sistemine karıştırma operasyonlarında kullanılacak karıştırma profilleri ve aldatma operasyonlarında kullanılacak ses kayıtları programlanarak yüklenebilmektedir.

Standart taşınabilir bir bilgisayarda çalışan OPKAR Görev Yazılımı üzerinden direkt kablo bağlantısı yapılarak veya Uzak Komuta Birimi aracılığıyla OPKAR Saha Birimlerinin tüm yetenekleri kolaylıkla kullanılabilmektedir.

OPKAR Saha Birimi diğer Saha Birimleriyle dinamik olarak oluşturulan şebeke ağı (mesh network) üzerinden haberleşebilmektedir.

Muhabere operatörlerine karıştırma şartlarında çalışma eğitimi verilmesi  Muhabere ve elektronik harp sistemlerinin elektronik destek özelliklerinin test edilmesi  Hedef muhabere sistemlerine karşı geliştirilen karıştırma tekniklerinin test edilmesi

Operasyonel Yetenekler 

Dar Bant Karıştırma  Baraj Karıştırma  Reaktif Karıştırma  Aldatma  Spektrum görüntüleme  Şebeke Ağı (Mesh network) Haberleşmesi  Tekli (sırt tipi/sabit), uzaktan komutalı ve grup halinde operasyonel kullanım

Genel Özellikler 

Kompakt Tasarım  Frekans Kapsaması: V/UHF  Çıkış Gücü: Müşteri özelinde çözüm önerisi  Çalışma Sıcaklığı: -30°C / +50°C  LI-ION bataryaları ile aralıksız 2,5 saat karıştırma yeteneği  AM ve FM desteği  Önceden yüklenmiş ses dosyaları ile aldatma  Karıştırma bandı dışında haberleşme  Uzaktan kontrollü şebeke ağı (mesh network) altyapısı  Gömülü GPS Alıcısı  OPKAR Saha Birimleri arasında GPS disiplinli atomik saat ölçekli zaman senkronizasyonu  OPKAR Saha Birimleri koordineli grup operasyon desteği  Cihaz İçi Test (CİT) ve kolay bakım yetenekleri

Kullanıcı dostu grafik arayüzü 

AC batarya şarj ünitesi  Zaman planlı operasyonlar  Korunmuş frekans ve frekans bantları

Opsiyonel Uygulamalar

Radyo Frekans(RF) Kontrollü El Yapımı Patlayıcı (RFEYP) düzeneklerinin etkisiz hale getirilmesine yönelik sırt/araç tipi reaktif karıştırma uygulamaları.

Kullanıcı arayüz ekranı

 

KAYNAK : STAR GAZETESİ

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder