JÖH ve PÖH’ün yeni silahı

JÖH ve PÖH’ün yeni silahı

30 Ocak 2019 Çarşamba 20:33

Dünyanın en seçkin askeri birliklerinden olan JÖH-PÖH operasyon hakimiyetini sahada daha da kuvvetlendirmek için en teknolojik silah ve ekipmanları kullanıyor. Onlardan biri de Nano Drone’lar.

Geçtiğimiz günlerde Özel Kuvvetler envanterine giren Nano İHA’lar, artık Jandarma’nın da kullanımında.

Saha hakimiyetini artıracak

Kullanımı kolay ve saha hakimiyetini artırıcı özelliği bulunan Nano İHA’lar artık Jandarmanın eli kolu konumunda. Cepte taşınabilecek kadar küçük boyutta olan Nano İHA’lar gözle görülemediği gibi sesi de neredeyse duyulamıyor. Tüm bu özellikleriyle Mehmetçik’in sahadaki eli kolu oalacak olan Black Hornet’lar operasyonel faaliyetlerde bir numaralı destek ekipmanı olacak.

Canlı görüş desteği

Özellikle üzerindeki kamera sayesinde gece gündüz ayırt etmeksizin görüş alabilen Nano İHA, koordinat vererek hava desteğini anlık olarak alabildiği gibi, kara operasyonlarında da nokta atışı yapma imkanı veriyor.

TSK’ya girmesiyle Özel Kuvvetler‘in en önemli ekipmanlarından biri haline gelen Black Hornet PKK’lı teröristlerin yeni korkulu rüyası haline geliyor. Zira sahada bulunan JÖH-PÖH birlikleri şimdiden bu ekimana sahip olaya başladı bile.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.

KAYNAK : yeniakit

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder