Türkçe Google Asistan için Beta kayıtları başladı

Türkçe Google Asistan için Beta kayıtları başladı

Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Google I/O etkinliğinde Google Asistan’ın Türkçe dil desteğine kavuşacağı resmen açıklandı. Google’ın dijital asistanı adım adım ülkemize geliyor. Google Asistan’ın Türkçe versiyonu için Beta kayıtları başladı.

Google, mail yoluyla kapalı Beta programına kayıt davetiyelerini dağıtmaya başladı. Türkçe Google Asistan’ın Beta programı süresince kullanıcılarının geri bildirimleri alınacak ve iyileştirmeler yapılacak. Kapalı Beta’nın ardından herkesin katılabileceği test programı başlayacak ve sonrasında Türkçe Google Assitan herkesin kullanımına sunulacak. Dijital asistanların yerelleştirme desteğinin zayıf olmasından dolayı ülkemizde Google Asistan’a rakip olarak sadece Türkçe Siri bulunuyor.

Türkçe Google Asistan, en geç 2018 sonunda yayına sunulacak. Google Asistan ile kullanıcılar gündelik işlerini Google’ın yapay zekâsına yaptırabiliyor, sorular sorabiliyor ve teknolojik aletleri kumanda edebiliyor. Google Asistan, yıl sonunda 80’den fazla ülkede ve 30’dan fazla dilde kullanılabilir hale gelecek.   (Donanım Haber)

 

KAYNAK : STAR GAZETESİ

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder