Twitch’in rakibi için yolun sonu gözüktü!

Twitch’in rakibi için yolun sonu gözüktü!

YouTube Gaming kapatılıyor! Twitch üzerinden her ay 1,5 milyondan fazla yayıncının 20 milyar dakikalık oyun videosu izlemekte. Ayrıca 11 milyon video da bu dev akışın içerisine eklendiğini görmekteyiz.

Oyunlar artık hiç olmadığı popüler hale geldi. Oyuncular da birbirleriyle iletişim kurmak için yeni yollar keşfettiler. YouTube Gaming ise bu kısımda Twitch gibi oyuncuları bir araya getiriyor.

Amazon’un sahibi olduğu Twitch‘e rakip olarak piyasaya sürülen, Gaming platformu istenilen üstünlüğü kuramamasının ardından Mart ayında kapatılacağı açıklandı.

Gaming platformundaki birçok özellik YouTube’un ana uygulamasına gelmesinden dolayı Google, bu platforma pek gerek kalınmadığını düşünüyor.

Fakat bu platformun da büyük izleyici kitlesine sahip olduğunun da altını çizelim. Ancak Google yetkilileri bu kitleyi YouTube ana uygulaması sayesinde daha üst seviyelere taşıyabileceklerini düşünüyorlar.

2019 Mart ayında hizmetine son verilecek olan platformunu, sizce kapatılmalı mı? Düşüncelerinizi yorum kısmından aktarabilirsiniz.

(shiftnet)

KAYNAK : AKŞAM GAZETESİ

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder