Apple’dan kullanıcılarını kızdıracak hamle

Apple’dan kullanıcılarını kızdıracak hamle

2016 yılında tanıttığı iPhone 7 modelleriyle birlikte 3.5 mm kulaklık girişini tarihe gömen Apple’dan kullanıcıları kızdıracak yeni bir hamle geliyor. Kulaklık girişini kaldırarak kutu içeriğine Lightning – 3,5 mm kulaklık jakı adaptörünü ekleyen Apple, yeni iPhone modellerinin kutusuna bu adaptörü dahil etmeyebilir.

Bu iddialar Lightning – 3,5 mm kulaklık adaptörü tedarikçilerinden Cirrus Logic’e ait. Dolayısıyla yeni iPhone modellerinin kutu içeriğine Lightning – 3,5 mm kulaklık adaptörünün dahil edilmeyeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Benzer bir stratejinin yeni iPad Pro için de izlenmesi bekleniyor zira 2018 model iPad Pro’larda da 3.5 mm kulaklık girişine yer vermeyecek olan Apple, Lightning – 3,5 mm kulaklık jakı adaptörünü kutu içeriğine dahil etmeyebilir.

Hal böyle olunca yeni iPhone modellerinden almayı düşünen kullanıcılar, ya kutu içerisinden çıkan Lightning girişli EarPods ya da kablosuz kulaklık kullanmak mecburiyetinde. Bu alternatifler dışında 3.5 mm jak girişine sahip kulaklıklarını kullanmak isteyen kullanıcılar ise 59 TL ödeyerek Lightning – 3,5 mm kulaklık jakı adaptörünü satın almak zorunda.

Apple’ın iPhone 7 modelleriyle birlikte 3.5 mm kulaklık girişini kaldırması büyük ses getirmişti. Birçok üretici telefonlarındaki 3.5 mm kulaklık girişini kaldırmaya başladı ve hal böyle olunca kullanıcılar da isyan bayrağını çekti. Bakalım 3.5 mm kulaklık girişini kaldırıp, kutu içeriğine dönüştürücü dahil etmesine rağmen eleştiri topuna tutulan Apple, bu hamlesinden sonra nasıl bir tepki alacak?

 

KAYNAK : Haber7

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder