Apple’dan yeni iPad bekleyenlere müjde!

Apple’dan yeni iPad bekleyenlere müjde!

Bu kapsamda beklentiler, Apple’ın bu yıl sonuna kadar düzenleyeceği başka bir etkinlikte 2018 iPad modellerini tanıtacağı yönünde. Bu durumu doğrulayan önemli bir detay, yeni iOS sürümünde geliştiriciler tarafından tespit edildi.

Geçtiğimiz günlerde iOS 12 sürümünü yayınlayan Apple hiç zaman kaybetmeden iOS 12.1 Beta sürümünü geliştiricilerin kullanımına sundu. iPhone ve iPad modellerinin kurulumu sırasında kullanıcılara yardımcı olan Kurulum uygulamasının, iOS 12.1 Beta sürümü ile birlikte güncellendiği tespit edildi.

Yeni iPad modelleri yıl sonuna kadar tanıtılacak! Uygulamanın kaynak kodlarında ürünler kategoriler halinde gruplandırılırken, “iPad2018Fall” kategorisinin açılması ile 2018 iPad’ler Apple tarafından doğrulanmış oldu. Yani 2018 iPad modelleri bu yıl sonuna kadar tanıtılacak.

iOS 12.1’de bulunan başka bir özellik de, 2018 iPad’leri işaret ediyor. iOS 12.1 ile Memoji’nin iCloud’la senkronizasyonu sağlanacak. Bu heyecan verici olmasa da, Memoji’yi destekleyen ( iPhone’lar dışında) farklı cihazlar olduğunu gösteriyor.

Yeni iPad’lerin FaceID ile geleceğini rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Beklentiler yeni iPad modellerinin tanıtılmasının ardından, iOS 12.1’nin yayınlanacağı yönünde.

(shiftnet)

KAYNAK : AKŞAM GAZETESİ

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder