Asus ZenFone 5z birçok yeni özelliğe kavuştu!

Asus ZenFone 5z birçok yeni özelliğe kavuştu!

Özellikle ön sipariş fiyatı açıklandığında adından sıkça söz ettiren Zenfone 5Z, bu ayın başında kamerasını oldukça güçlendiren bir güncelleme almıştı. Bu kez yayınlanan yeni güncelleme ise cihazı birçok farklı yenilik ile buluşturuyor.

Güncelleme sonrasında telefonun güç düğmesine pek ihtiyacınız olmayacak. Zira, artık yüz kilidini açmak için telefonu masadan kaldırmanız veya cebinizden çıkarmanız halinde cihazın ekranı otomatik olarak açılacak.

Zenfone 5z güncelleme ile yeni özelliklere kavuştu! Gesture olarak adlandırılan yeni parmak hareketlerinin kullanıma sunulduğu güncelleme sonrasında artık çift SIM kart kullanımında 4G + 3G bağlantısı destekleniyor. En büyük yenilikler ise yine kamera tarafında karşımıza çıkıyor. Otomatik titreşim engelleme özelliğine kavuşan kamera ışık düzeyini algılayarak gerekli değişiklikleri yapıyor. 1080p çözünürlükte 60 fps veya 18:9 formatında 30 fps çekim yapılırken, telefon EIS ve OIS arasında otomatik geçiş yapabiliyor.

Bu sayede titreşim minimum seviyeye indirilerek sarsıntılardan arındırılmış bir video elde edilmesi sağlanıyor. Bunların yanı sıra Asus, PRO çekim modunda manuel beyaz ayarının ve ön kamera kalitesinin iyileştirildiğini belirtiyor.

(shiftnet)

KAYNAK : AKŞAM GAZETESİ

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder