Batman rolüyle servet kazanan Robert Pattinson’un maaşı hayranları şok etti

Batman rolüyle servet kazanan Robert Pattinson’un maaşı hayranları şok etti

Batman, dünya çapında milyonlarca hayranı olan klasik bir seri. Daha önce farklı aktörler tarafından canlandırılan Batman rolü şimdi Twilight filminden bildiğimiz Robert Pattinson tarafından canlandırılacak. 2022 Mart’ta vizyona girmesi beklenen film oyuncuya servet kazandıracak.

Böylesi büyük bir yapımda oynadığınızda ciddi paralar kazanmanız tabi ki kaçınılmaz. Ancak konu Robert Pattinson’un kazancağı para olunca durum biraz farklı diyebiliriz. Öyle ki bazılarına göre, aktör kazanacağı parayla artık çalışmak zorunda kalmayacak.

Robert Pattinson, Batman rolüyle servet kazanacak

Büyük yapımlarda büyük paralar kazanmak doğaldır. Bunun bariz örneği, Iron Man’indeki ilk filmi içi 500.000 dolar kazanan Robert Downey JR. Filmin başarısıyla aktör Avengers: Endgame içinde 70 milyon dolar kazanmıştı. Benzer şekilde, Chris Hemsworth, Thor rolüyle 150.000 dolar, kazanmıştı. Filmin devamında 20 milyon dolar değerinde kazanç elde etmişti.

Robert Pattinson ise Batman olarak ilk filmini oynayacak. Ancak aktör daha ilk filmde 3 milyon dolar elde edecek. Hayranlar Pattinson’un alacağı paraya tepkilerini sosyal medya platformu Twitter’da paylaştı. İlk filminde bu kadar para alıyorsa devamında ne alacak soruları akıllara geldi. Aktör özellikle Twilight filmiyle bilindiği için Batman hayranları yeni oyuncu seçiminden pek memnun değillerdi. Hayranlar “Thor: Love and Thunder için Chris Hemsworth’a 20 milyon dolar ödenirken, The Batman için Robert Pattinson’a 3 milyon dolar ödeniyor… Robert Pattinson’ın oyunculuk yelpazesi düşünüldüğünde bu ücret farkı biraz şaşırtıcı, değil mi?” yorumlarında bulundu.

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder