Blue Origin, üst düzey çalışanlarını kaybediyor!

Blue Origin, üst düzey çalışanlarını kaybediyor!

Geçtiğimiz ay, uzayın sınırına uçan Blue Origin şirketinin sahibi Jeff Bezos, oldukça mutlu görünüyordu. Bezos, uzay turizmi için gerçekten büyük bir adım atarak, Elon Musk’ın SpaceX‘ini de meydan okudu. Ancak görünüşe göre şirketindeki diğer üst düzey çalışanlar için aynı şeyi söyleyemeyiz. Çünkü uzay taşımacılığı şirketi adeta kan kaybediyor.

Blue Origin için çalışan 17 mühendis işten ayrıldı

CNBC, Washington merkezli şirkette çalışan 17 mühendisin son haftalarda Bezos’un şirketinden ayrıldığını açıkladı. Üstelik bu mühendislerden bazılarının rakip uzay taşımacılığı şirketlerinde görev almak için işi bıraktığını ileri sürdü.

Blue Origin görevinden ayrılan başlıca isimler arasında, Nitin Arora ve Lauren Lyons da vardı. Arora, Blue Origin’in Ay’a iniş programında baş mühendis olarak görev yaptı. Lyons ise bu ayın başlarında Firefly Aerospace‘de Operasyon Sorumlusu olarak görev aldığını açıkladı.

Gizmodo’nun haberine göre, Arora da geçtiğimiz hafta LinkedIn paylaşımında SpaceX‘te rol aldığını söyledi. Ayrıca şirkette üst düzey görevlerde yer alan başka isimler de çıkışını verdi. Eski NASA astronotu Jeff Ashby ile New Shepard ve fırlatma programını yönetmeye yardımcı olan Steve Bennet kervana katılarak ayrıldı.

Jeff Bezos’un şirketi Blue Origin, Artemis programı için bir Ay iniş aracı geliştirmek üzere SpaceX’e rakip olmuştu. Ancak bu önemli görevi NASA, Elon Musk’ın SpaceX’ine verdi.

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder