Dizel Honda Civic’ler yola çıkıyor

Dizel Honda Civic’ler yola çıkıyor

21 Şubat 2018 Çarşamba 12:06

Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura, yeni modelin tanıtımında yaptığı konuşmada, Civic sedan dizelin Türkiye’de yeni satış rekoru kırmalarına yardımcı olacağını söyledi. Satışa sunulduğu andan itibaren beğeniyle karşılanan yeni Civic sedanın 2017’de 19 bin 171 adet satıldığı bilgisini veren Tsumura, ayrıca bu modeli ihraç ettikleri ülke sayısının 6’dan 33’e çıktığını, artan talebe karşılık yıl sonunda ikinci vardiya üretime başladıklarını ifade etti.

Geçen yıl Civic sedanın yakaladığı satış başarısıyla Türkiye’de satışlarını yüzde 29 artırarak tarihlerindeki en yüksek satış rakamına ulaştıklarını kaydeden Tsumura, “Bu yıl da müşterilerimizin uzun yıllardır yollara çıkmasını beklediği dizel motorlu Civic sedan ile yeni bir tarihi rekor kıracağız.” diye konuştu.

Tsumura, 24 Şubat’ta satışa sunulacak Civic sedan dizelin ilk etapta 6 ileri manuel şanzıman seçeneğiyle yollara çıkacağını, yılın ikinci yarısından itibaren de 9 ileri otomatik şanzıman seçeneğine kavuşacağını belirterek, 2018’de 6 bini dizel olmak üzere toplam 32 bin Civic sedan satmayı hedeflediklerini bildirdi.

PAZAR PAYINDA HEDEF YÜZDE 4

Türkiye’nin geçen yıl 35 bin seviyesinde olan toplam üretiminin, 2018’de 40 bine yükseleceği aktaran Tsumura, bu yıl ihracat hedeflerinin ise 15 bin adet olduğunu kaydetti.

Civic sedan dizelin sadece Türkiye’de üretileceği bilgisini veren Tsumura, “İhracat noktasında dizel talep eden her ülkeyi karşılayabilecek durumdayız. Avrupa’daki her ülkeye ihracat için görüşmeler devam ediyor. Kuzey Afrika ülkeleriyle de görüşmeler başladı.” dedi.

Tsumura, Türkiye otomotiv pazarının 2018’de geçen yıl ile aynı seviyede gerçekleşeceğini tahmin ettiklerini, Honda’nın ise pazar payını yüzde 4’ün üzerinde çıkarmayı hedeflediğini söyledi.

Bir soru üzerine Tsumura, Honda’nın hiçbir zaman özellikle filoya satmak gibi bir stratejisi olmadığını belirterek, “Hali hazırdaki araçlarda kısıtlı sayıda filo stratejisi oldu. Filo oranı geçen yıl toplamda yüzde 6 idi. Dizelde de birincil amacımız nihai tüketici.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DE TEST EDİLDİ

Civic sedan ürün gamının en yeni üyesi yeni Civic sedan dizel; güçlü, ilgi çekici ve etkili bir sürüş deneyimi sunmak için özel olarak geliştirilen, tamamen yeni i-DTEC turbo dizel motoru müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Yeni Civic sedan dizel, bünyesinde barındırdığı konsept, yaklaşım ve teknolojilerle Honda’nın sportif ve yenilikçi yüzünü yansıtırken, aynı zamanda markanın Avrupa pazarına ve kompakt sınıfa vermiş olduğu önemi de teyit ediyor.

Geliştirme sürecinde Türkiye, İngiltere ve Almanya’da yol testleri gerçekleştirilen yeni Honda Civic sedan dizel, Türkiye’de üretilerek Avrupa’ya ihraç edilmeye devam edecek.

100 KİLOMETREDE 3,4 LİTRE YAKIT

Honda’nın 120 PS gücündeki 1.6 litre i-DTEC turbo dizel motoru, Civic sedana atak bir sürüş karakteri kazandırıyor. Honda mühendisleri daha verimli bir motor elde etmek için yeni üretim süreçleri geliştirdi, farklı malzemeler ve yeni nesil birleşenler kullandı.

Gelişmiş teknolojiler yardımıyla düşük emisyon ve NOx değerleri sunan 1.597 cc hacimli sıralı dört silindirli i-DTEC turbo dizel motor 4.000 d/d’da 120 PS güç ve 2.000 d/d’da 300 Nm tork üretiyor.

Altı ileri manuel şanzımanla kombine edilen Civic sedan 0’dan 100 km/s hıza 9,9 saniyede ulaşıyor.

Güncel NEDC test normuna göre 91 gr/km karbondioksit emisyon salımı gerçekleştiren Civic sedan dizel, 100 kilometrede 3,4 litrelik ortalama yakıt tüketimi değerine ulaşıyor.

121 BİN LİRADAN BAŞLAYACAK

Zengin bir donanım paketiyle satışa sunulan yeni Civic sedan dizel aynı zamanda kullanıcının kişisel zevk ve gereksinimlerini tamamlayan opsiyonel aksesuarlarla kişiselleştirilebiliyor.

Yeni Civic sedan 1.6-litre i-DTEC; Premium, Elegance ve Executive olmak üzere üç farklı donanım paketiyle satışa sunuluyor.

Civic sedan i-DTEC Elegance 121 bin lira, Executive ise 130 bin liradan satılacak.

 

KAYNAK : yeniakit

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder