Duolingo platformu için yenilikleri duyurdu

Duolingo platformu için yenilikleri duyurdu

Ülkemizde yabancı dil öğrenmede en çok kullanılan uygulamalardan olan biri Duolingo platformuna yenilikler ekliyor. Şirket yaptığı sanal konferansta platformuna gelecek yenilikleri duyurdu.

Duolingo’nun sanal konferansında şirket, insanların Japonca veya Arapça gibi Latin alfabesi kullanmayan dilleri öğrenmelerine yardımcı olacak yeni oyunlar ve bulmacalar sunacağını duyurdu. Bunlarla birlikte uygulama bir de aile planı içerecek.

Dulingo platformuna yenilikler ekliyor

Şirketin ekleyeceği ana yeni özelliklerden biri, bazı diller için görünecek. Latin alfabesi kullanılmayan dillere eklediği yeniliklere ek olarak, kullanıcılara ses desteği de sunulacak. Telafuzu zor olan diller için ses desteği de sağlanacak. Android de bu zaten mevcut ama şimdi özellik iOS ve webe gelecek.

Ayrıca platforma aile planı eklenecek. Aile planı, altı kişiye (aile yöneticisi olan abone ve diğer beş kişi) Duolingo Plus‘ın reklamsız bir deneyim sunaca. Öğrendikleri dille ilgili sınavlar sunacak. Duolingo, özellikle Korece, Rusça, Ukraynaca, Yunanca, Arapça, Hintçe ve İbranice dillerine yönelik destek sağlayacak. Yeniliklere ek olarak ek olarak bulmaca gibi farklı oyunlar eklenecek.

Yakında uygulamaya beş dil daha geliyor: Haitian Creole, Zulu, Xhosa, Tagalog ve Maori. Buna göre platform dil seçeneklerini oldukça geliştiriyor diyebiliriz. Nal’ibali COO’su Katie Huston yaptığı açıklamada, “Yıllardır Güney Afrika dillerinin statüsünü yükseltmek için çalışıyoruz” dedi. ”

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder