En popüler bulut altyapılarından biri olan Google Drive, hayatına Google One olarak devam edecek

En popüler bulut altyapılarından biri olan Google Drive, hayatına Google One olarak devam edecek

Daha önce 1 TB alanı 9,99 Dolar fiyatla kullanan bulut müşterileri, aynı fiyata bu sefer 2 TB kullanacak. Bununla beraber, 30 TB’a kadar seçenekler mevcut.    Sadece fiyatlar ve kapasiteler değil, tıpkı Spotify ve Apple Müzik’te olduğu gibi aile paylaşımı modeli, bulut hizmetleri için de geldi. Satın almış olduğunuz bu kapasiteyi 5 aile bireyi aynı anda kullanıp, paylaşılabiliyor.

Aile bireyleri, bulut ortamına yükledikleri belgeleri diledikleri gibi saklayarak diğer bireylerin ulaşamayacağı şekilde, gizliliğini muhafaza ederek bu hizmeti kullanmaya devam edebilecekler.

Google One ne zaman gelecek?

Başta sunulan servisin adı olmak üzere fiyatların da değişmesini görebilmek için biraz daha zamana ihtiyacınız olacak. İlk önce Amerika’daki kullanıcılar için başlatılacak olan yeni seçenekler, daha sonra diğer ülkelere de gelecek.

Google One, belki de firmanın “One” projelerinin devamı. Öyle ki, Android Oneile uygun fiyatlı ve bulut hizmetlerini ücretsiz kullandırdığı kampanyası ile dikkatleri üzerine çeken firma, bu sefer One kelimesini Google Drive için kullanmaya başladı.

 

KAYNAK : STAR GAZETESİ

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder