Fortnite V5.30 güncellemesi yayınlandı!

Fortnite V5.30 güncellemesi yayınlandı!

Battle Royale türündeki Fortnite, güncellemeler ile oyuna yeni özellikler eklemeye devam ediyor. PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, iOS ve Android platformlarında yer alarak rakibi PUBG’ye göz dağı veren Fortnite, bugün versiyon 5.30 güncellemesi ile karşımıza çıktı.

Pratik yırtık ve skorun zaferi oyun modlarını oyuna ekleyen Epic Games, Switch ve Xbox One platformlarındaki hataları da düzeltiyor. Bakalım Fortnite V5.30 güncellemesi ile oyunda neler değişmiş?

Fortnite V5.30 ile gelen yenilikler Pratik Yırtık (Battle Royale)

İster tehlikeden kaçın, ister maceranın tam ortasına atılın! Pratik Yırtık her oyuncunun gizli kozu olacak. Hem kendiniz, hem dostlarınız için Yırtık yaratabileceksiniz.

Skorun Zaferi SSM (Battle Royale)

Bu yeni Sınırlı Süreli Modda, Azmin Zaferi’ne ulaşmak için puanları toplayın. Maçın sonunda en çok puanı toplayan kazanıyor.

Alaykaçıran Taarruz Tüfeği (Dünyayı Kurtar)

Yüksek hasar ve bol bol cephane. Çok namlulu bu çakmaklı silahın hasarı çok yüksektir. 3. Hafta Sürü Mücadelesi (Dünyayı Kurtar)

Kalelerinizi yerleştirin ve savunmalarını delip geçmeye çalışan düşman dalgalarına bir bir karşı koyun. Mücadeleyi tamamlayınca ödül kazanacaksınız.

Genel Hem Dünyayı Kurtar, hem de Battle Royale modları için yeni Günün Mesajı formatı getirildi. Ayarlarda klavye girişleri sekmesine klavye dizilimleri eklendi. Artık varsayılan klavye kontrolleri (Standart) veya orijinal (Eski Moda) kontrollerden birini istediğinizi hızlı bir şekilde seçebileceksiniz. Hata Düzeltmeleri Dükkân sekmesine gelindikten hemen sonra yukarıdaki menü açılmaya çalışıldığında yaşanan bir gecikme düzeltildi. Ana düğme bir Öğe üzerinde basılı durumdayken bir başka öğeye geçilmesinin, mevcut seçimi iptal etmesine sebep olan bir kullanıcı arayüzü hatası giderildi. Seri atışlı silahların ateş anında kuşanıldığı veya değiştirildiği sırada, cephane sayısının yanlış sayıyla görüntülenmesine sebep olan sorunlar giderildi. Gölgelendirici önbelleği artık her bir gölgelendiricinin derlenmesinin aldığı süreye bağlı olarak, her karede kaç gölgelendirici girdisinin işleneceğini ayarlayacak. Böylece, daha önceki çalıştırmalarda işlenen gölgelendiricilerin işletim sistemi veya görüntü sürücüsü tarafından depolandığı durumlarda, bu süreç daha hızlı ilerleyecek. Otomatik çalıştırmanın açılmasından hemen sonra birden kapanmasına sebep olan bir sorun giderildi. Seçenekler ekranında değişiklikler yapıldı, artık oyuncu girişleri oynanış esnasında bu menüyü hemen kapatmayacak. Hasar verdikten hemen sonra hızlı bir biçimde yakın dövüş silahından menzilli silaha geçildiğinde, nişan noktası vuruşu bildirim görselinin görüntülenmesi sorunu giderildi. Yeniden doldurulurken tüm mermileri yere atılan silahların, bu esnada zaman zaman mermisi varmış gibi görüntülenmesine sebep olan bir sorun giderildi. Bir kapıyı açarken ateş etmeye çalışıldığında silahı ateşlemeden ateş animasyonunun oynatılmasına sebep olan bir sorun giderildi. Nesneler yok edildiklerinde çıkan duman artık daha önce olduğundan %50 daha saydam olacak. Böylece yakından bakıldığında görünürlük artacak. Performans Tekrar Sistemi’nin sebep olduğu ve uzun oyun oturumları süresince yaşanan bazı aşırı uzun takılmalar düzeltildi. Oyunun erken aşamalarında (özellikle gökyüzü dalışı esnasında) disklerdeki yükün azaltılması için kıyafetlerin yüklenmesi optimize edildi. Böylece yapılar ve kıyafetler daha hızlı yüklenecek. Xbox One ve Switch için yapılar daha iyi yüklenecek. Bu yapıların hava dalışı yaparken daha hızlı yüklenmesini sağlayarak düşük detaylı modellerin üzerine inme şansını düşürecek. Xbox One ve Switch’te yükleme hızı artırıldı.

(donanımgunlugu)

KAYNAK : AKŞAM GAZETESİ

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder