Madencilik Şirketinin Davası Sonuçlandı, 485.000 Ekran Kartı Söz Konusu

Madencilik Şirketinin Davası Sonuçlandı, 485.000 Ekran Kartı Söz Konusu

The Block tarafından gelen rapora göre Çin Yüksek Mahkemesi, yasal bir uyumsuzluk nedeniyle Genesis Mining’e ait 485.681 AMD Radeon RX 470 8 GB ekran kartının iadesini emretti. Genesis Mining, kendisini “en büyük bulut Bitcoin madenciliği şirketi” olarak adlandırıyor.

Genesis Mining ve sağlayıcılarından Chuangshiji Technology Limited arasında ödemeler konusundaki bir anlaşmazlık nedeniyle 2019 yılında dava açılmıştı. Bu dava, birçok grafik kartını ve 60.580 AntMiner S9 madencilik sistemini içeriyor.

Anlaşmazlık nihayet çözüme kavuştu ve dava Genesis Mining’ten yana sonuçlandı. Ayrıca Genesis Mining’in Çin’in birçok eyaletindeki madencilik faaliyetlerini durdurduğu bildiriliyor. Şirketin neredeyse yarım milyon grafik kartıyla ne yapacağı ise merak konusu.

Rapora göre Genesis Mining CEO’su Marco Streng, ekipman ve donanımlar hakkında konuşmayı reddetti. Bahsi geçen RX 470 ekran kartları ise madencilik için başka bir ülkede kullanılabilir veya bu kartlar satışa çıkarılabilir.

Ekran kartları, yaşlarına ve kullanım sürelerine rağmen piyasada iyi rakamlara satılabilir. Zira piyasada yeni nesil GPU’ları bulmak neredeyse imkansız.

Bu kartlardan birini satın almak pek mantıklı görünmeyebilir. Ancak son dönemde birçok insan ekran kartı aldığına şükrediyor ya da elindeki donanıma sahip çıkmaya çalışıyor. Bu nedenle Genesis Mining’in RX 470’leri piyasaya sürmeye karar vermesi sürpriz olmaz ve böylelikle toplu bir gelir elde edebilirler.

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder