Microsoft’un efsane uygulaması Windows Media Player kaldırılıyor

Microsoft’un efsane uygulaması Windows Media Player kaldırılıyor

Microsoft, artık iyiden iyiye ikonlaşan uygulamalarını ortadan kaldırmaya başladı. Paint gibi pek çok ikonlaşmış uygulamaya sahip şirket, bunların yerine çıkardığı uygulamalara daha çok destek vermek için eski uygulamalarını ortadan kaldırıyor.

Reddit’te ortaya çıkan yeni bir görsele göre, Windows’un en eski işletim sisteminden dahi daha eski olan bir uygulama tarih olabilir. İlk olarak 1991 yılında hayatımıza giren ve bunca yıldır bilgisayarlarımızda yer almaya devam eden Windows Media Player, bir süredir hizmet veren Filmler & TV uygulaması yüzünden tarih olacak gibi duruyor.

Reddit’te yer alan görselde, Windows Media Player’dan bir şeyler açmaya çalıştığınızda dahi Filmler & TV uygulamasının tavsiye edildiği görülüyor. Windows 10’da karşımıza çıkan bu ekran, Microsoft’un Windows Media Player’ı da kaldıracağını düşünmemizi sağladı.

Filmler & TV Gelişmiş Bir Uygulama

Microsoft’un Windows 10 ile birlikte sunduğu Filmler & TV uygulaması, 4K video, 360 derece kamera desteği gibi pek çok seçeneği içinde barındırıyor. Bu sebeple Microsoft’un bu programda diretmesi son derece normal, yalnız ilk çıktığı günden beri hemen hemen hiç kimse tarafından sevilmemesinin bir sebebi var. Uygulama, arayüz olarak çok kötü bir tasarıma sahipti ve gerekli kısayollarla video izleme alışkanlığınızı ne yazık ki karşılayamıyor.   (Webtekno)

 

KAYNAK : STAR GAZETESİ

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder