MIUI 12.5 Enhanced Edition Global’e geliyor! Xiaomi ve yeni etkinlik!

MIUI 12.5 Enhanced Edition Global’e geliyor! Xiaomi ve yeni etkinlik!

Xiaomi Eylül ayında gerçekleştireceği etkinlik için tarih verdi. 15 Eylül‘de gerçekleşecek etkinlik global olarak gerçekleşecek.

Xiaomi, kısa süre önce basın mensuplarına gönderdiği e-postada, 15 Eylül tarihinde bir etkinlik gerçekleştireceğini bildirdi. Global olarak gerçekleşecek etkinlik ise şirketin Youtube ve diğer sosyal medya hesaplarından canlı olarak takip edilebiliyor.

Etkinlik ve Global pazar tanıtımları

10 Ağustos’ta Mi Mix 4’ün öne çıktığı lansman sadece Çin’e özeldi ve bu etkinlikte tanıtılan önemli gelişmeler şimdi dünya pazarına açılacak. Xiaomi Mi Mix 4 için durum hala şüpheli gözüküyor, zira hem işlemcide hem de seramik kasada tedarik sorunları halen devam etmekte. Dolayısıyla Xiaomi henüz Çin pazarına yönelik talebe yanıt verebilmiş değil.

Xiaomi’nin Eylül ayındaki etkinliğiyle birlikte MIUI 12.5 Enhanced Edition güncellemesi global çapta kullanıma sunulmuş olacak. Güncelleme ilk etapta Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra, Mi 11, Mi 10, Mi 10, Poco F3, Mi 11X Pro, Mi 10T, Mi 10T Pro ve Poco F2 Pro için yayınlanacak.

Xiaomi’nin Eylül ayındaki etkinliğinde tüm gözler Mi 11T serisinde olması bekleniyor. Serinin önceki modelleri uygun fiyatları göz önüne alındığında kullanıcılar tarafından epey ilgi görmüştü.

Fiyat ve teknik özellik tarafından yaşanan sızıntılar benzer bir ilginin Mi 11T serisinde de yaşanacağını gösteriyor. Mi 11T serisindeki en önemli gelişme ekran tarafında olacak. Mi 10T modellerinde 144Hz IPS LCD ekran kullanılırken, Xiaomi’nin Mi 11T serisinde tercihi 120Hz AMOLED ekrandan yana olacak.

Çinli şirket Eylül etkinliğinde ayrıca Mi Pad 5 serisi tabletleri dünya çapında piyasaya sürecek. Son dönemin en iyi fiyat / performans tabletlerinden biri olan Mi Pad 5’in eğer tanıtılırsa Türkiye’de yoğun ilgi ile karşılaşması bekleniyor.

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder