New York Times’a Twitter şoku… Elon Musk böyle ti’ye aldı!

New York Times'a Twitter şoku... Elon Musk böyle ti'ye aldı!

New York Times’a Twitter şoku… Elon Musk böyle ti’ye aldı!

Tesla, SpaceX ve Twitter gibi şirketlerin CEO’su olan Elon Musk, 54.9 milyon takipçisi bulunan New York Times gazetesinin Twitter hesabının mavi tikini kaldırdı. Elon Musk geçtiğimiz günlerde Twitter için yeni ödemeli hesap doğrulama sistemini tanıtmıştı. Böylelikle eski yöntemle mavi tik alan hesapların yeni sisteme geçişini ücretli yapmıştı. Kullanıcılar ancak Twitter Blue abonesine geçerek yeni hesap doğrulama yöntemini kullanabiliyordu. Bunu yapmamaları halinde ise hesaplarındaki eski yöntemle onaylanmış mavi tik simgesinin kaldırılacağı belirtilmişti.

Kısa bir süre önce DogeDesinger adlı kullanıcı New York Times’ın mavi tik doğrulaması için ödeme yapmayacağını belirtti. Bunun üzerine Elon Musk yazılan tweet’e net bir şekilde cevap vererek 54.9 milyon takipçisi olan New York Times gazetesinin mavi tikini kaldırdı.

New York Times'ın Twitter hesabı

MAVİ TİK HİZMETİ İÇİN ÖDEME YAPMAYACAKLAR

Kullanıcılar New York Times’ın twitter hesabına girdiklerinde hiçbir doğrulama simgesinin görülmediği fark etti. CNN, New York Times’ın sözcüsünün “Kurumsal Twitter hesaplarımızın doğrulanması için aylık ücreti ödemeyi planlamıyoruz” dediğini belirtti.

Elon Musk geçtiğimiz günlerde bir tweet yayınlayarak kullanıcıların 1 Nisan’dan itibaren eski tip mavi tikleri Twitter Blue abonesi olarak yükseltebileceklerini belirtmişti. Musk’ın bu duyurusundan sonra kullanıcılar twitter üzerinden tepkilerini dile getirmişti. Ayrıca Beyaz Saray kurumları, Los Angeles Times ve Labron James de Twitter’ın yeni mavi tik hizmeti için ödeme yapmayacaklarını belirtti.

Twitter’ı satın aldıktan sonra neredeyse her davranışı Twitter’ın değer kaybetmesine neden olan Elon Musk, hamlelerine hiç çekinmeden devam ediyor. Kendinden emin ve net tavrı kimine göre garip ve şaşkınlıkla karşılanırken kimine göre ise hoş karşılanıyor.

 

KAYNAK : Haber7

İLİŞKİLİ HABERLER

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder