Nicolas Cage: “Hayranlarım Eskiden Beni Tokatlıyordu”

Nicolas Cage: “Hayranlarım Eskiden Beni Tokatlıyordu”

Kariyerinde 100’den fazla filmde rol alan 59 yaşındaki Nicolas Cage, kuşkusuz Hollywood’un en büyük aktörlerinden biri. 1981 yılında oyunculuk hayatına başlayan Cage, 42 yıllık kariyerinde biri Oscar olmak üzere onlarca ödüle layık görülmüştü.

Korku ve komedi türlerini harmanlayan “Renfield” ile Dracula rolüyle karşımıza çıkmaya hazırlanan Cage, filmin basın turunda Entertainment Tonight’a (ET) bir röportaj verdi ve hayranlarıyla yaşadığı ilginç bir anıyı anlattı. Cage’e göre hayranlar, eskiden havaalanında yanına gelip onu tokatlıyormuş.

Hayranların Cage’i tokatlamasının nedeni Moonstruck filmindeki şu popüler sahne:

Renfield filmindeki rol arkadaşı Nicholaus Hault’la birlikte ET’ye konuşan Cage, ikonik rollerine dönüp bakarken en akılda kalan repliklerinden de bahsetti. İşte bu sırada, geçmişte birkaç hayranın havaalanında yanına gelip Moonstruck (Ay Çarpması) filminde efsane şarkıcı Cher ile birlikte yer aldığı ikonik bir sahneyi yeniden yaratmak için onu tokatladığını ifade etti.

Bahsedilen sahneye yukarıdan ulaşabilirsiniz. Sahnede Cage’in Ronny karakteri, Cher tarafından canlandırılan Loretta’ya onu sevdiğini söylüyor. Loretta ise bunun ardından Türkçe’ye “kendine gel” olarak çevirebilecek “Snap out of it!” diyerek Ronny’i tokatlıyor. 1987 tarihli romantik komedi türündeki filmin, Loretta’nın evleneceği adamın kardeşine aşık olmasını anlattığını ekleyelim.

Cage’in anlattığına göre de bazı insanlar, bu popüler sahne nedeniyle havaalanında yanına gelip ona “kendine gel” diyor ve tokat atıyordu. Olay oldukça şaşırtıcı ve garip olsa da ünlü aktör, devamında bunu “işin bir parçasıolarak nitelendiriyor.

Cage’in Kont Dracula olarak rol aldığı yeni filmi, 14 Nisan 2023’te vizyona girecek. Chris McKay tarafından yönetilen yapım, Dracula’nın hizmetçisi olan; ancak bir akıl hastanesinde tutulan Renfield’ı (Nicholas Hoult) anlatıyor.

Renfield fragmanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder