Qualcomm İnovasyon Bursu’nu Avrupa’dan kazananlar belli oldu

Qualcomm İnovasyon Bursu’nu Avrupa’dan kazananlar belli oldu

Qualcomm Technologies tarafından her yıl verilen Qualcomm İnovasyon Bursu Avrupa’nın (QIF) bu yılki kazananları açıklandı. Avrupa, Hindistan ve ABD’de mühendislik alanında doktora yapan en yenilikçi öğrencilere danışmanlık yapmaya ve çalışmalarını ödüllendirmeye odaklanan programla Qualcomm, mobil ve diğer teknolojiler geliştirme konusundaki kararlılığını da bir kez daha vurguluyor. 

Sekizinci yılda Oxford Üniversitesi’nin de katılmasıyla büyümeye devam ettiklerini belirten Qualcomm Mühendislik Kıdemli Direktörü ve Avrupa’daki araştırma ofislerinin yöneticisi Peter Rauber “Bu yıl konu başlıklarımıza bir yenisinin eklendiğini duyurmaktan gurur duyuyoruz: Güvenlik araştırmaları. Cihazlarda 5G ve yapay zeka yaygınlaştıkça üst düzey teknoloji güvenliği de toplum için çok büyük önem taşıyacak” diye konuştu: “Önerilerin standardı oldukça yüksekti, o nedenle kazananları seçmek kolay olmadı. Otomatikleşmiş konuşma tanımlama, parmak izi tanımlama, 3D bilgisayar tasarımları, düşman sinir şebekeleri gibi heyecan verici alanlarda pek çok başvuru aldık.”

Zorlu değerlendirme süreci sonucunda bu yıl Kaicheng Yu (École polytechnique fédérale de Lausanne), Mario Paulo Drumond (École polytechnique fédérale de Lausanne), Mehdi Bahri (Imperial College London) ve David Stutz (Max Planck Institute for Informatics) programa seçildi. 40 biner dolar burs alacak olan öğrenciler, çalışmalarını bir Qualcomm Technologies araştırmacısının danışmanlığında yürütme imkanına da sahip olacak ve ABD’nin San Diego şehrinde Qualcomm merkezini ziyaret edebilecekler.  

KAYNAK : Haber7

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder