Samsung Galaxy Note 9 konsepti görselleri sızdı! Peki Note 9 nasıl olacak?

Samsung Galaxy Note 9 konsepti görselleri sızdı! Peki Note 9 nasıl olacak?

Son yıllarda tüm akıllı  telefonlardan ekran kasa oranlarının yüksek olması bekleniyor. Kullanıcılardaki çerçevesiz telefon isteğinin artmasıyla birlikte de firmalar farklı çözümlerini piyasaya sürmeye başladı. Bu yüzden Samsung, Galaxy Note 9’la birlikte infinity display özelliğini biraz daha ileriye taşıyabilecek olan çentik ekran için patent başvurusu yaptı. Çentik ekrana ilk olarak iPhone X yer vermişti. Ve Samsung bu teknolojiyi daha da ileriye taşıyıp çerçeveleri tamamen yok etmek için fiziksel home butonunu ekrana koymayı planlıyor. Eğer Samsung’ da  bu teknoloji gerçek olursa, Note 9 ekran-çerçeve oranıyla rekor kıracak.

PATENT BAŞVURUSU YAPILDI!

World Intellectual Property Organization (WIPO) ile başvurusu yapılan patent, ön yüzünde parmak izi okuyucusu, özçekim kamerası ve iris/yüz  algılayıcısı, ışık sıcaklığı algılayıcısına  sahip olan bir akıllı telefonu gösteriyor. Patent, fiziksel home butonunun ana ekrana entegre olacağı bilgisini veriyor.

 

Patentten anlaşıldığı üzere, cihazın ön yüzü tamamen ekran olacak ve 6.5 inçlik devasa bir ekran boyutu da gelen bilgiler arasında. Galaxy Note 9 yalnızca en büyük ekranlı Samsung akıllı telefon olmakla kalmayacak, aynı zamanda en yüksek çözünürlüklü ekrana da sahip olacak. Patentin  gerçekleşmesi halinde Galaxy Note 9 kullanıcılara muhtemelen daha önce hiçbir akıllı telefonun sunmadığı bir film/video izleme keyfi sunacak gibi görünüyor.

 

KAYNAK : Haber7

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder