Tiger Lake İşlemcili NUC, Fansız Tasarımıyla Dikkat Çekiyor

Tiger Lake İşlemcili NUC, Fansız Tasarımıyla Dikkat Çekiyor

Porcoolpine kod adlı Simply NUC NUC11TNF, yeni 11. nesil Tiger Lake işlemcilere sahipken fansız yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Daha çok kurumsal pazara yönelik olarak üretilen NUC, Tiger Lake’in tüm gücünü ve teknolojilerini küçük, dayanıklı ve sessiz bir şekilde sunmak için tasarlandı.

Ürün kasası ‘Porcoolpine’ olarak adlandırılıyor ve biraz garip göründüğünü söylemek mümkün. Kasanın tamamı metalden yapılırken üst ve yap kısmın tümüne soğutucu kanatçıklar konumlandırılmış. Elbette bunun ana nedeni mini PC’yi serin tutmak.

NUC11TNF’nin Core i3, i5 ve i7 olmak üzere üç konfigürasyonu bulunuyor. En ucuz model 679 dolardan başlıyor ve Core i3-1115G4 çift çekirdekli işlemciyle geliyor. Orta seviyedeki model Core i5-1135G7 dört çekirdeğe sahipken 809 dolarlık fiyatıyla satışta. En üst yapılandırma ise 929 dolardan başlıyor ve gücünü Core i7 içerir 1165G7 dört çekirdekli işlemciden alıyor.

Tüm modeller, 4 GB RAM ve 128 GB NVMe SSD temel yapılandırmasıyla satışa çıkıyor. Daha fazlasına ihtiyacı olan kullanıcılar, 64 GB RAM ve 8 TB NVMe depolama alanına sahip olabilecek.

Bağlantı bölümüne gelirsek, ikisi önde ve bir arka USB 2.0 bağlantı noktası olmak üzere üç adet USB 3.2 Gen 2 bağlantı noktası sunulmuş. Ayrıca çift Thunderbolt 4 bağlantı noktası, bir ethernet girişi ve Wi-Fi 6 AX201 bağlantı seçenekleri mevcut.

Thunderbolt 4 bağlantı noktalarıyla ekran bağlantısı yapılabiliyor. Öte yaraftan çift HDMI 2.0b bağlantı dahil edilmiş ve toplamda 60 Hz’de 4K’ya kadar çözünürlüğü destekleyen dört ekran bağlamak mümkün.

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder