Togg talihlileri heyecanla teslimat gününü bekliyor

Togg talihlileri heyecanla teslimat gününü bekliyor

Togg talihlileri heyecanla teslimat gününü bekliyor

Yerli ve milli otomobil üretme süreci başladığından beri ‘üretilecek diyenlerle, üretilemeyecek diyenler’ olsa da 7’den 70’e herkes ilgiyle takip etti. Ve nihayet gün geldi çattı ve Türkiye’de ilk defa uçtan uca dijital satış yöntemiyle 16-27 Mart tarihleri arasında ön sipariş süreci başladı. Türkiye’nin doğuştan elektrikli akıllı otomobili Togg T10X modeli için Trumore uygulamasından ve Togg websitesi üzerinden ilk 7 günde ön sipariş veren sayısı 100 bini geçince, teslim edilecek araç sayısı 12 binden 20 bine yükseltildi.

177 bin 467 kişi başvurdu

Sipariş süreci boyunca Tru.ID oluşturan 177 bin 467 kişi, havale ya da kredi kartı aracılığıyla Trumore e-Cüzdan’a 60 bin TL ön sipariş bedelini yatırıp çekilişe katılma hakkı kazandı. 28 Mart’ta noter huzurda yapılan dijital çekilişle ilk teslimatların yapılacağı 20 bin kişinin ve yedek 20 bin kişinin listesi Togg web sitesinde yayınlandı. Çekilişte sipariş hakkı kazanamayan kullanıcıların ön ödeme bedelleri ise önce kullanıcıların Trumore e-Cüzdan’larına, ardından da bankalarına bağlı olarak en geç 14 gün içinde otomatik olarak geri yatırılacak.

İlk teslimatlar bu ay itibarıyla başlıyor

C SUV sınıfına hitap eden Togg T10X modelinin 953 bin TL fiyatlı V1 ve 1 milyon 55 bin TL fiyatlı V2 donanım seviyesindeki 314 km menzile sahip versiyonunun teslimatları Temmuz 2023’ten itibaren başlayacak. 1 milyon 215 bin TL fiyat etiketli V2 donanım seviyesindeki 523 km menzilli versiyonunun teslimatları ise Nisan 2023 itibarıyla yapılacak. Togg sürecinin her aşamasını inanılmaz ilgiyle takip eden ve çekilişte T10X almaya hak kazanan Avukat Zeynep Bozkaya, Fizyoterapist Melih Acar ve İngilizce öğretmeni Mücevher Acar konuştu.

Hakkımı devretmem, teslimatı bekliyoruz

“Togg’u yerli ve milli olduğu için almak istedim” diyen Avukat Zeynep Bozkaya, “Aynı zamanda hem güzel araba hem de fiyatı uygun. Gerekli işlemleri yaptım ve birkaç arkadaşımla birlikte ön siparişi verdik. Ben uzun menzilli modeli ile Gemlik seçeneğine opsiyonlu olarak cam tavanı ekleyerek başvurdum. Çekilişin açılacağı gün iftardaydık. Liste yayınlanır yayınlanmaz başvuru numaramla kontrol ettim ve 6 bin küsürüncü sıralardan hak kazandığımı gördüm. Bir çok arkadaşım tebrik etti, hatta üzerine para ekleyerek hakkımı devredip etmeyeceğimi sordu ancak ben kullanmak için aldım. Heyecanla teslim almayı bekliyorum” dedi.

Bize mi çıkacak derken…

İngilizce öğretmeni Mücevher Acar, “Biz kadınlar için süreçten ziyade sonuç önemlidir. Esasen başvuru yaparken çıkma ihtimalini düşünmedim, hatta biraz önyargılıydım diyebilirim. Bize mi kaldı, bellidir zaten gibi cümlelerimi eş dost hatırlatıyor sağ olsun. Ailelerimizden başvuranlardan hiçbirine çıkmadı ve eşim Melih’le birlikte bize çıkması sevinçle karşılandı. Biz de beklemediğimizden bir ödeme planı yapmadık. Birini ailemiz alacak, diğerini ise bankaların ödeme planlarının açıklanmasını bekliyoruz. Güzel bir yatırım aracı olarak gördüğümü belirtmek isterim. Umarım herkes için her şey dilediği gibi olur” açıklamasını yaptı.

Gemlik-Pamukkale renkli araçlarımıza kavuşmayı bekliyoruz

Fizyoterapist Mehmet Melih Acar da şunları söyledi: “Uzun süredir takibinde olduğumuz yerli ve milli TOGG T10X elektrikli araçları heyecanla bekliyorduk. 18 Mart’ta öncelikle ben başvurdum, sonrasında eşim Mücevher için de 26 Mart’ta başvurduk. Spekülatif torpil haberleri sebebiyle aslında hiç umudumuz yoktu ama sonuç sayfasına girdiğimizde kendimi 9 bin 705’i, eşimi de 19 bin 731’i sıradan uzun menzillide asil talihli olarak gördüğümüzde gözlerimize inanamadık. Çok şükür ki bu yerli ve milli gururu ilk yaşayabilenlerden olduk. GEMLİK-PAMUKKALE renkli araçlarımıza kavuşmayı bekliyoruz.”

 

KAYNAK : MİLAT GAZETESİ
Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder