Türkiye savunmada inanılmazı başardı

Türkiye savunmada inanılmazı başardı

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, “Çok şükür, özellikle son 15 yıldaki irade ile yüzde 20-25’ler seviyesinden yüzde 70’ler seviyesine ulaştık. Şu anda ordumuzun kullandığı ürünlerin yüzde 70’ini milli ve yerli olarak üretebilen konumdayız.” dedi.

Gebze Ticaret Odası’nın Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan Görgün, daha önce rektör olarak görev yaptığı Gebze Teknik Üniversitesi’nin, çok kısa sürede Türkiye’nin ilk 10 araştırma üniversitesi arasında yer aldığını ve en başarılı üniversitelerinden biri olduğunu belirterek, Gebze’nin hayatında çok özel bir yeri olduğunu söyledi.

Türkiye’de sanayi ve ticaret denilince Kocaeli’nin akla geldiğini, Kocaeli’nin kalbinin ise Gebze olduğunu vurgulayan Görgün, “İlçenin potansiyelini, gücünü, çalışkanlığını, girişimci ruhunu ülke içinde ve yurt dışında her platformda dile getirdik, hep anlattık. Savunma sanayindeki payından Gebze’nin önemli sorumluluklar üstlenmesi konusunda benim özel gayretlerim olacak. Sizlerin de aynı şekilde samimiyetle, gayretle çalışacağınızı görüyorum. Bunu başarırsak, Gebze sanayinin birçok öncü projeleri, dünyayı takip edecek yaklaşımlardan, dünyanın takip edeceği bir çözümlerin de buradan çıkabileceğine inanıyorum. İnşallah burada hep birlikte ülke adına kazançlar sağlamaya devam edilir.” şeklinde konuştu.

 

KAYNAK : Haber7

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder