Türkiye’nin en köklü onlıne alışveriş şirketinde yeni dönem

Türkiye’nin en köklü onlıne alışveriş şirketinde yeni dönem

Ülkemizin en köklü online satış sitesi olan İstanbul Bilişim’i, Türk Asıllı Alman Yatırımcı Ediz Akın satın alarak markanın değerini ikiye katladı. Ediz Akın’ın CEO olması ile birlikte hızlı bir şekilde yeni dönemine başlayan İstanbul Bilişim, değiştirdiği pazarlama stratejisi ve alt yapıya yaptığı 10 milyon TL’lik yatırım ile 2018 yılı boyunca yeni hizmetler vermeye hazırlanıyor. Ayrıca, online satışın arttırılmasının yanı sıra yeni mağazaların açılması da hedefleniyor.

“Müşteri Portföyünden Çok Etkilendim”

Bir yatırımcı olarak firmayı seçmesinin nedenini anlatan İstanbul Bilişim CEO’su Ediz Akın, “2002 yılından bu yana aktif olarak online satış yapan İstanbul Bilişim, Türkiye’nin en önemli teknoloji ve A+ ürün satışı yapan firmalarından bir tanesi. Ama benim firmayı seçmemdeki en büyük neden; sadık müşteri portföyüne sahip olması. Çünkü kaliteli ürünleri güvenilir hizmet anlayışıyla uygun fiyatlara verdiğini sektörde kanıtlayan bir firma olarak, bir kez İstanbul Bilişim’den alışveriş yapan birinin kesinlikle tekrar yaptığını gördüm. Şimdi yeni hizmetler ve stratejilerle müşterilerimizin daha da memnun olması için çalışmalara başladık” açıklamasında bulundu.

“Çağın Gerekliliklerine Ayak Uyduruyoruz”

2017 yılı sonunda İstanbul Bilişim’in başına geçen ve yeni hizmetlerden bahseden Akın, “Yenilikler arasında ilk etapta web sitesinin daha kullanışlı ve modern bir hale getirilmesinin yanı sıra mobilden alışveriş yapmayı daha da kolaylaştıracağız. Ayrıca teknik servis konusunda başka yerden hizmet almak yerine bizzat kendi bünyemizde bu hizmeti sağlayacağız. Tabii tüm bu süreçlerin geliştirilmesi için ciddi bir istihdam sağladık. Ekip sayımızı neredeyse iki katına çıkardık. Aynı şekilde önümüzdeki dönem hedeflerimiz arasında yeni mağazalar yer almakta. Özellikle İstanbul dışından ciddi taleplerin olduğunu gördük. Ankara ve İzmir başta olmak üzere İstanbul Anadolu yakasında yeni mağazalar açacağız.” dedi.

KAYNAK : STAR GAZETESİ

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder