Tutuklanan Huawei CFO’su Apple hayranı çıktı

Tutuklanan Huawei CFO’su Apple hayranı çıktı

ABD-Çin geriliminin temel nedeni olarak görülen Huawei markasının mali işler direktörü sahtekarlık suçlamasıyla Kanada’da tutuklanmıştı. Olay dünya gündeminde yankılandı hatta Çin hükümeti kefalet talebinde bile bulunmuştu.

 

 

Bu kadar büyük olaylara sebep olan Meng Wanzhou’nun tutuklanma evraklarında kendisinin büyük bir Apple hayranı olduğu ortaya çıktı. Bloomberg tarafından yayınlanan bir raporda Meng tutuklandığı zaman yanında iPhone 7 Plus, iPad Pro ve MacBook Air olduğu belirtildi. Meng’in ayrıca Apple ürünlerinin yanında bir adet Huawei Mate 20 RS Porsche Edition’a sahip olduğu da raporda yer aldı.

Meng’in avukatlarının yakalanan cihazlarda depolanan verilerin bir kopyasını ve mühürlenmesi talebinde bulundukları bildiriliyor.

 

 

Sosyal medya çalkalanıyor

Huawei’nin üst düzey yetkililerinden birinin ezeli rakibi olarak gördüğü firmanın ürünlerini kullanması akıllara bazı sorular getiriyor. Apple ile tüm pazarlarda rekabet eden Huawei yetkilileri neden Apple ürünleri kullanıyor? Kendi ürünleri o kadar güvenli değil mi? Hatta bir Twitter kullanıcısı ‘eğer sırların varsa güvenlik önemlidir’ yorumunda bulundu.

Bazıları da Meng’in bu ürünleri incelemek için kullandığını düşünüyor. Ancak tutuklanma sırasında kayda geçen ürünler biraz eski modeller olduğu için bu pek mümkün görünmüyor.

Huawei’nin Apple ürünleri kullandığı yeni yıl mesajı tweetiyle ortaya çıkmıştı. Huawei’nin resmi Twitter hesabından paylaşılan tweet, iPhone için Twitter uygulamasıyla gönderilmişti. Hatta bu tweeti atan çalışana ceza verileceği de basına yansımıştı.

KAYNAK : Haber7

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder