Twitter Lite, Türkiye’de kullanıma sunuldu! Sadece 1 MB yer kaplıyor

Twitter Lite, Türkiye’de kullanıma sunuldu! Sadece 1 MB yer kaplıyor

Facebook Lite ve Instagram Lite ile benzer yapıdaki uygulama, düşük donanım bileşenlerine sahip mobil cihazlara sahip olan ve internet bağlantısı problemi çeken kullanıcılara, yüzde 30 daha hızlı bir Twitter deneyimi vadediyor.

Twitter Lite Türkiye’de Neler sunuyor? Twitter Lite bugün itibariyle 21 ülkede daha kullanıma sunuldu. Bunlar arasında Türkiye‘de yer alıyor. Diğer ülkeler; Arjantin, Beyaz Rusya, Dominik Cumhuriyeti, Gana, Guatemala, Honduras, Hindistan, Endonezya, Ürdün, Kenya, Lübnan, Fas, Nikaragua, Paraguay, Romanya, Uganda, Ukrayna, Uruguay, Yemen ve Zimbabve.

Uygulama; başta timeline’ınız olmak üzere, tweetler, direkt mesajlar, trendler, profiller, bildirimler, resim/video yükleme dahil Twitter’daki tüm ana özellikleri içeriyor. Bu uygulama ile veri kullanımı %70‘e varan oranlarda düşüyor.

Twitter Lite nasıl indirilir? Twitter’ın Lite sürümünü akıllı telefonunuz veya tabletinize yüklemeniz için herhangi bir ek işlem gerekmiyor. Google Play Store’dan uygulamayı yüklemeniz yeterli. Android 5.0 ve sonrasında yayınlanan sürümlerin yüklü olduğu cihazlar ile sorunsuz şekilde çalışan uygulama, 1 milyondan fazla indirme oranına sahip.,

(shift.net)

KAYNAK : AKŞAM GAZETESİ

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder