Zeiss ZX1 bilgisayara ihtiyaç duymuyor

Zeiss ZX1 bilgisayara ihtiyaç duymuyor

Fotoğraf makineleri ile çekilen fotoğraflar daha sonra bilgisayara aktarılıp üzerlerinde bazı düzenlemeler yapıldıktan sonra kullanıma sunuluyor. Özellikle profesyonellerin başvurduğu bu yöntem artık tarihe karışmak üzere. Alman Zeiss tarafından tanıtılan ZX1 fotoğraf makinesi bütünleşik olarak Adobe Lightroom CC yazılımı ile birlikte geliyor. Bu sayede çekilen fotoğraflar anında düzenlenebiliyor. 

Düzenleme yapabilen fotoğraf makinesi Zeiss ZX1 Aslen objektif üreticisi olan markanın full frame sensörlü kompakt fotoğraf makinesi ZX1, ek olarak sunduğu ilginç bir özellikle dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Full frame yani tam boyutlu (36×24 mm) bir fotoğraf makinesi olan Zeiss ZX1, 37.4 Megapiksel çözünürlük sunuyor. Kompakt bir model olan fotoğraf makinesinde 35mm f/2 T* objektif yer alıyor.

Bütünleşik Adobe Lightroom var Fotoğraf makinesinin en önemli özelliği ise bu teknik verileri değil. Üzerinde bütünleşik olarak profesyonel fotoğrafçıların kullandığı Adobe Lightroom CC yazılımı bulunan ZX1, bu sayede kullanıcılarına anında düzenleme yapma imkanı da sunuyor. Özellikle profesyonellerin sıklıklı kullandığı bu imaj düzenleme yazılımının fotoğraf makinesinin içinde bulunması büyük kolaylık olmuş. Doğrudan RAW fotoğrafları düzenleyebilen yazılımın 4.3 inçlik ekranı bulunan fotoğraf makinesinin kullanımının pratik olup olmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Zeiss ZX1 benzerlerinden farklı olarak üzerinde 512 GB depolama alanı ile geliyor. Bu alana 6800 RAW, 50 bin de JPEG fotoğraf kayıt edilebiliyor. Mikrofon ve kulaklık çıkışının da bulunduğu fotoğraf makinesinin 3190 mAH bir pile sahip olduğu da açıklandı. 2019 yılında satışa sunulacağı belirtilen Zeiss ZX1’in fiyatı konusunda her hangibir bilgi bulunmuyor. Marka fotoğraf makinesi ile ilgili bir tanıtım videosu da yayınladı. Videoda makinenin özellikleri yer alıyor. 

(teknolojioku)

KAYNAK : AKŞAM GAZETESİ

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder