AMD RDNA 2 Tabanlı Madencilik Kartı Gün Yüzüne Çıktı

0
117
gösterim

Madencilik için özel tasarlanan AMD RDNA 2 GPU’lu ekran kartları yakında piyasaya çıkabilir. I_Leak_VN tarafından tespit edilen ekran kartı görselleri, Vietnamlı yerel bir PC donanım satıcısının resmi sayfasında yayınlandı.

Gün yüzüne çıkan madencilik kartının bir AMD GPU tarafından desteklendiği söyleniyor. PCB’de görünen XFX logosu ise bunu bir nevi onaylıyor diyebiliriz. Ayrıca kartın RDNA 2 mimarisine dayalı grafik işlemcileri kullandığını gösteren başka bir kanıt daha var. Zira başka hiçbir AMD ekran kartı, bu modeldekine benzer bir arka kapak yapılandırması kullanmadı.

Gün yüzüne çıkan bu grafik kartının Navi 21 GPU kullandığı belirtilmiş. AMD RDNA 2 mimarili varyant, çift yuvalı bir tasarıma sahip ve herhangi bir aktif soğutma çözümü kullanmıyor. Bununla birlikte plastikten yapılan standart bir kasaya ve büyük bir alüminyum soğutucuya sahip.

Ek olarak grafik kartının üzerinde herhangi bir çıkış portu bulunmuyor. Bu da özellikle madencilik platformlarına yönelik olduğunu göstermekte. XFX etiketi ise madencilik için yeniden tasarlanan bazı HPC veya iş istasyonu varyantları olmadığını doğruluyor. Aynı zamanda tasarımın arka tarafında tam bir plaka kullanılmış. Güç konnektörlerine geldiğimizde ise çift 8 pinli bir bağlantı göze çarpıyor. Yani Navi 21 gibi güçlü bir GPU’ya sahip olduğuna dair söylemler doğru olabilir.

Radeon RX 6600 XT’nin madencilik konusunda başarılı olduğundan bahsetmiştik. Bu bağlamda kırmızı takımın farklı RDNA 2 GPU’larını madenciliğe uygun şekilde optimize etmek mantıklı olabilir. Satıcı, bu kartların performansı ve fiyatlandırması için bir bilgi sağlamadı ve daha sonra bazı bilgiler vereceğini bildirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin