Büyük Finalin adı belli oldu! Royal Bandits, Bahçeşehir SuperMassive’e karşı!

Büyük Finalin adı belli oldu! Royal Bandits, Bahçeşehir SuperMassive’e karşı!

Yarı finalde rakibi Dark Passage’ı 3-0’lık skorla zorlanmadan geçen Royal Bandits finale adını yazdırırken, geçtiğimiz senenin TBF şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor’u 3-1 mağlup eden Bahçeşehir SuperMassive, son iki yıldır devam eden final geleneğini bu sene de bozmadı ve adını yeniden zirve mücadelesine yazdırdı.

Türkiye’nin tek profesyonel espor ligi olan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde oynanan yarı final maçlarının ardından 2018 Türkiye Büyük Finali’nde yer alacak takımlar belirlendi. Yarı final mücadelelerinde rakibi Dark Passage’ı rahat geçen Royal Bandits finale adını yazdıran ilk takım oldu. Son TBF şampiyonu 1907 Fenerbahçe Espor’u 3-1’lik skorla geçen Bahçeşehir SuperMassive ise, final geleneğini bu mevsim de devam ettirerek adını üst üste üçüncü kez Türkiye Büyük Finali’ne yazdırdı.

Çeyrek finalde rakiplerini benzer skorlarla eleyen iki takım, finalde birbirine denk bir üst seviye mücadele ortaya koyacaklarının ve izleyicilere efsanevi bir maç zevki yaşatacaklarının sinyallerini verdi.

TBF 2018 16 Eylül’de Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda

Royal Bandits ve Bahçeşehir SuperMassive, 16 Eylül’de İstanbul Ataşehir’deki Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda 2018 Türkiye Büyük Finali’nde şampiyonu belirlemek için karşı karşıya gelecek. TBF’yi kazanan takım, Kore’de yapılacak Dünya Şampiyonası’nda ligimizi temsil etme şansını da yakalayacak.

Bahçeşehir SuperMassive bu defa bu üç yıllık hasreti bitirmek adına sahnedeki yerini alacak. Rakibiyse KMF 2018’de mağlup ettikleri Royal Bandits olacak. Royal Bandits adına bir rövanş niteliği taşıyacak karşılaşmayı 10 binden fazla seyirci stadyumda, milyonlarca seyirci ise ekran başında izleyecek.

Twitch ve Youtube üzerinden Canlı Yayınlanıyor

Final karşılaşmasını League of Legends’ın Twitch (http://tr.twitch.tv/riotgamesturkish) ve YouTube (http://www.youtube.com/LoLespor) kanallarından canlı olarak izleyebilirsiniz.

(hürriyet)

KAYNAK : AKŞAM GAZETESİ

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder