Formula 1 Türkiye GP’nin tarihi değişti

Formula 1 Türkiye GP’nin tarihi değişti

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 1 – 2 – 3 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan Formula 1TM Turkish Grand Prix 2021 tarihi değiştirildi. Intercity İstanbul Park’ta yapılması planlanan etkinlik takvimdeki Japonya yarışının iptal edilmesi sebebiyle güncellendi. Buna göre etkinliğin yeni tarihi, 8-9-10 Ekim’de Intercity İstanbul Park olacak güncellendi.

Formula 1 Türkiye Grand Prix tarihi değiştirildi

Intercity İstanbul Park Genel Müdürü Sadi Hezber, konuyla ilgili olarak: “Tüm dünyada pandeminin sebep olduğu karmaşıklık sebebiyle bu sezonki yarış takviminde pek çok kez değişiklikler oldu. Intercity İstanbul Park olarak bu süreçte de Formula 1TM yönetimiyle sıkı temasta bulunarak, belirsizlikler noktasında çözüm önerilerimizi sunduk ve uyum yeteneğimizi sergileyerek güncellenen takvimdeki yerimizi koruduk. Kesinleşen takvime göre 8-9-10 Ekim tarihlerinde dünyanın gözü İstanbul’da ve Intercity İstanbul Park’ta olacak. Bu kapsamda bilet satışlarımız da tüm hızıyla devam ediyor. Mevcutta biletlerini almış seyircilerimizin hiçbir işlem yapmasına gerek bulunmuyor. Geçtiğimiz yılın en iyi yarışını gerçekleştirerek Türkiye’ye yaşattığımız gururu bu yıl seyircili olarak tekrar edeceğiz. Bu heyecana ortak olma fırsatını kaçırmak istemeyenleri zaman kaybetmeden biletlerini almalarını tavsiye ediyoruz.”

Böylece yarışlar bir hafta sonrasına ertelenmiş oldu. Yarış severler açısından kötü bir haber olsa da en azından çok uzun süre ertelenmemesi iyi bir ayrıntı diyebiliriz.

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder