Instagram başkalarının paylaşımlarını Hikayenize eklemeyi test ediyor

0
423
gösterim

Bu yeni özelliğe erişim fırsatı bulan kullanıcılarda söz konusu seçenek, paylaşımın hemen altındaki ikona tıklatıldığında görünen “Paylaşımı hikayenize ekleyin” şeklinde bir ibareyle birlikte yer alıyor. Eğer herkese açık paylaşımlarınızın bu şekilde paylaşılmasını istemeseniz, gizlilik ayarları içinden bu seçeneği değiştirebilirsiniz.

Şu anda hesabınızın yeniden paylaşma imkanı olmasa bile, Ayarlar > Hikaye Ayarları bölümünde “Hikayenin Yeniden Paylaşılmasına İzin Ver” şeklinde bir seçeneği görme ihtimaliniz bulunuyor.     Zachary Shakked adlı bir uygulama geliştiricisinin Twitter’dan paylaştığına göre, paylaşım Hikayenize eklendiğinde, bunun nasıl görünmesini istediğinize dair çeşitli seçenekler gösteriliyor. Paylaşımı yeniden boyutlandırabilir, döndürebilir, hareket ettirebilirsiniz.

Ayrıca görsel açıdan nasıl görüleceğini gösteren iki seçenek de bulunuyor. Bunlardan birinde ilk paylaşımı yapan kullanıcının adını da gösteren daha basit ve sade bir tasarım gösteriliyor. Diğerinde ise kaynağınızda görebileceğiniz türden geleneksel Instagram paylaşımı türünden gösterim yapılıyor.

You can move, resize, and rotate the reposts which can be formatted two different ways. pic.twitter.com/6sufsqW1qZ

— Zachary Shakked (@zacharyshakked) 7 Şubat 2018   Bu, Instagram’ın son zamanlarda Hikayeler üzerinde yaptığı güncellemelerden sadece bir tanesi. Aynı zamanda en fazla arzu edileni de olduğunu söyleyebiliriz. İnsanlar son zamanlarda başkalarının paylaşımlarının ekran görüntülerini alıp kendi Hikayeleri içinde paylaşma yoluna sıklıkla gidiyor.   Teknoblog’da yer alan habere göre, öte yandan Instagram geçtiğimiz günlerde sadece yazı biçiminde hikaye paylaşmaya yarayan yazı modunu getirmişti. Ayrıca GIPHY ile yapılan iş birliği neticesinde, hikayelerde GIF animasyonları desteklemeye başlamıştı.

KAYNAK : STAR GAZETESİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin