Oyun dünyasının buluşma noktası GameX 2018 başlıyor

Oyun dünyasının buluşma noktası GameX 2018 başlıyor

100 milyar doları aşan büyüklüğü ile dünyanın en önemli sektörlerinden biri haline gelen dijital oyun ve eğlence sektörünün kalbi 6-9 Eylül tarihleri arasında “GameX 2018 Uluslararası Dijital Oyun Fuarı” ile İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde atacak. Oyun tutkunlarını bir kez daha buluşturacak olan GameX, Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlerin en kapsamlı dijital oyun fuarı olma özelliğini taşıyor. Rönesans Fuarcılık tarafından düzenlenen GameX 2018’e 100’ü aşkın yerli ve yabancı dijital oyun firma ve markası katılacak. 

Muhteşem şovlar eşliğinde, PC ve Konsol Oyunları, eşsiz simülatör ve VR (Sanal Gerçeklik) deneyimleri, profesyonel e-spor takımları ve oyuncuları, son teknoloji oyuncu ekipmanları, fenomen haline gelmiş Youtuber ve streamerlar, çarpıcı cosplay etkinlikleri, sayısız ödül ile hediye ürünler, seminerler, paneller ve atölye çalışmaları da GameX 2018 Uluslararası Dijital Oyun Fuarı’nın etkinlikleri arasında yer alacak. Fuarda ayrıca Türkiye’de bir oyun fuarında ilk kez Robot Yarışları da canlı olarak izlenebilecek. Dronmanya, GameX süresince 1.100 m2 kapalı alanda profesyonel pilotların katılımı ile Türkiye Drone Ligi yarışmalarını da yapacak. Abyss Gameworks, Bigpoint Games, Game Forge, GameGami, Tencent, WarTurk gibi oyun firmalarının yanı sıra kurulacak Çin Pavilyonu’nda Shanda Games, NEUN Games, Qifan Digital, Xanthus, Future Tech, Sheer gibi önemli oyun ve teknoloji firmaları da fuarda yerini alacak. IGG, Oment, Cubinet Interactive, Tale of Tales gibi önemli oyun stüdyoları da Gaming in Turkey standında oyun severlerle buluşacak. Toyota, Ortombo, EPIN, ByNoGame, GamingInTurkey, İninal, Yeşilyurt Gaming, Red Bull, Hepsiburada,Migros, FOX ve Number1 gibi milyonları peşinden sürükleyen önemli markalar ile Oyunder de bu yıl fuara katılacak. Espor Kulüpler Birliği, Geek Bazaar, Bağımsız Oyun Geliştiriciler ve B2B alanları da bu yılki GameX’de ilgi çekici alanlar olacak.

Birbirinden eğlenceli aktivitelerin, oyun ve eğlence dünyasının lider firmalarının yer aldığı GameX 2018’ye katılmak isteyenler, hafta içi günlük 15 TL’ye, hafta sonu günlük 20 TL’ye, kombine olarak 4 gün için 50 TL’ye veya VIP kombine olarak 100 TL’ye satışa sunulan biletlerini www.biletino.com ve fuarın açık olduğu günler kapı gişesinden temin edebilecek, fuar ile ilgili tüm detaylara www.gamex.com.tr adresinden ulaşabilecekler.

(hürriyet)

KAYNAK : AKŞAM GAZETESİ

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder