Yeni Chromecast duyurulmadan satışa çıktı

Yeni Chromecast duyurulmadan satışa çıktı

ABD’nin en büyük teknoloji perakendecilerinden olan ve bir dönem Türkiye pazarına da giren ancak daha sonra ülkeden çekilen Best Buy büyük bir hata yaptı ve henüz satışa sunulmamış bir ürünü sattı.

Yeni Chromecast duyurulmadan satışa çıktı Reddit’te GroveStreetHomie ismiyle yer alan bir kullanıcının paylaştığı bilgiye göre Best Buy, henüz duyurulmamış olan Google’ın yeni Chromecast cihazını sattı. 9 Ekim’de Google’ın yapacağı ve yeni Pixel telefonları tanıtacağı etkinlikle duyurulması beklenen yeni Chromecast, böylece satışa çıkmış oldu.

Kullanıcı tarafından fotoğrafı da paylaşılan yeni Chromecast, üçüncü nesil olarak tanımlanıyor. Fotoğraftan anlaşıldığına göre yeni ürün biraz güncellenmiş bir tasarıma sahip. Önceki nesilde parlak olan dış yüzey üçüncü nesilde mat hale getirilmiş. Bunun dışında yeni sürümle arasında çok fark bulunmayan cihaz yine dairesel bir tasarım ve bunun ucunda bulunan microUSB bağlantısı ile geliyor.

Satılan ürünün bir önceki nesil Chromecast üzerinden faturalandığı da anlaşıldı. Bu cihazlardan sadece bir tane mi yoksa daha fazla satılıp satılmadığı bilinmiyor. Ancak önceki nesille arasında tasarım anlamında fazla fark bulunmayan yeni Chromecast’in kullanıcılar tarafından anlaşılamamış olma ihtimali de bulunuyor.

(teknolojioku)

KAYNAK : AKŞAM GAZETESİ

Sosyal Medya'da Paylaş

Yorum gönder